ORAL and DENTAL HEALTH CLINIC
HOME PAGE ABOUTS US DOCTORS RECOMMENDATIONS OUR POLYCLINIC INTERNATIONAL PATIENTS CONTACT US
OUR SERVICES
AESTHETIC DENTISTRY
VISITOR STATISTICS
Active Visitors
: 7
Visitors Today
: 154
Total Visitors
: 606255
İMPLANT SONRASI TALİMATLAR
Son yılların en başarılı tedavilerinden olan implant uygulamalarında, başarıyı , operasyon sonrası bakımın önemli derece de etkilediğini hatırlatmak isteriz.
1-) Operasyon sonrası  mutlaka ve mutlaka panaromik röntgen çekilmeli ve implantların gerek açısal olarak uygunluğu ,  gerekte anatomik oluşumlarla problemsiz bir şekilde konumlandığının kontrolü yapılmalıdır.Herhangi bir problem varlığında anında müdahale yapılarak hastaların ikinci bir operasyon için endişe duymaları önlenmeli ve  sorun anında giderilmelidir.
2-) Klinik terk edilmeden önce mutlaka ve mutlaka soğuk uygulama başlamalıdır ve soğuk uygulama operasyon bölgesine 10 dakika tatbik edilmeli 10 dakika uygulamaya ara verilerek soğuk yanığının önüne geçilmelidir.Hiç bir surette buz vs. soğuk materyaller cilde direkt uygulanmamalı bir bez ya da kağıt havlu üzerinden KURU SOĞUK uygulanmalıdır.Soğuk uygulama şişme ve kanamanın kontrolü için en önemli araçtır.Uzun süre kurallara uygun yapılan uygulama şişmeyi büyük ölçüde engeller.
3-) Operasyon yapılan gün soğuk uygulamayı destekleme için dondurma gibi hem keyifli hemde soğuk gıdalar alınabilir. Fakat  tercih edilen dondurma içeriğinde meyve  ya da çikolata parçaları olmamalıdır.Bu parçacıklar yara içerisine girebilir ve yarayı bozabilir.
4-) Eve gidildiğinde uyuşukluktan ötürü çevre dokuları zedelememek için dikkatli davranılmalı ,uyuşukluğun geçip geçmediği ,dudakları ısırarak yada parmaklar arasında sıkıştırarak kontrol edilmemelidir.
5-) Yazılan ilaçlar mutlaka alınmalı ve düzenli bir biçimde kullanılmalıdır.Ağrı olmasa da ilaçlara ara verilmemeli ve başlanan ilaca  kutu bitene kadar devam edilmelidir.
6-) Tüm vucutta olduğu gibi ağız içi yaralarda da  temizlik ve hijyen yara iyileşmesini olumlu yönde etkileyerek hızlandıran bir faktördür.Dikişlerin kopacağından endişe edilmemeli ve operasyon bölgesinin ön ve arkasında ki dişler fırçalanmalı, ağız bakımına aynen devam edilmelidir.
7-) Ağız gargaraları mutlaka reçetelere ilave edilmeli ve kullanılmalıdır.Bu konuda yapılan en büyük yanlış ise ; gargara sonrası ağızın temiz suyla da çalkalanmasıdır.Ağız gargaralarından sonra 30 dakika beklenmeli bu süre boyunca ağıza su dahil hiçbir şey deydirilmemelidir.Gargara ağızdan tükürüldükten sonra ağıza alınan su vs. etkinliği bozmaktadır.
8-) Operasyon sonrası hergün yara dışarıdan hasta tarafından kontrol edilmeye çalışılmalı anormal şişme ,kanama ,ağrı  ya da uyuşukluk geçmemesi durumlarında mutlaka doktorla irtibat kurulmalıdır.
9-) Operasyondan 1 hafta sonra dikişlerin alınması için kontrole gidilmelidir.Gereğinden fazla duran dikişler sanılanın aksine yarayı güçlendirmek yerine, hijyen bozukluğundan ötürü negatif etki etmektedir.


• Other Headlines
Copyright © WhiteDent.net The information contained on our website is never a substitute for medical treatment or consultation. The content of this site, visitors were prepared to inform health purposes.
btwebs web solution